Baner

  • English 

STADNINA KONI MICHAŁÓW

Stadnina Koni Michałów hoduje konie czystej krwi arabskiej od ponad 55 lat. To największa w Polsce i jedna z większych w Europie i na świecie stadnin koni tej rasy. Od lat utrzymuje stado prawie 400 koni czystej krwi, w tym ponad 100 klaczy matek.

Stadnina położona jest w województwie świętokrzyskim, w ślicznym rejonie zwanym Ponidziem, w dolinie między Garbem Pińczowskim i Garbem Wodzisławskim, 45 km na południe od Kielc i 230 km na południe od Warszawy, 100 km na północ od Krakowa. To prastare polskie ziemie - 25 km na północny wschód od Michałowa leży Wiślica, stolica państwa Wiślan, którzy wg. najnowszych badań, przyjęli chrzest 100 lat przed Mieszkiem I.

Charakterystyczne stajnie z kamienia wapiennego, zbudowane w latach 60-tych, tworzą zwarty kompleks, idealnie dostosowany do potrzeb hodowli koni.

Dzięki położeniu w dolinie, Michałów cechuje specyficzny mikroklimat. Nieiwelka ilość opadów i bardzo płytka warstwa orna położona na skale wapiennej sprawiają, że ziemia pęka, a roślinność więdnie i wysycha. W ten sposób tworzy się środowisko bardzo korzystne dla koni czystej krwi arabskiej.

Oprócz arabów, stadnina posiada grupę koni małopolskich o bardzo rzadkiej, tarantowatej maści, oraz kilkanaście kuców szetlandzkich.

www.michalow.arabians.pl

 

Subskrybuj zawartość

Nawigacja

Menu

menu top